Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Bazen dijital pazarlama fırsatları denizinde başınızı suyun üstünde tutmak zordur. Alınacak çok karar var.

Arama motoru kampanyalarını mı yoksa sosyal medya pazarlamasını mı denemelisiniz? 

Blog gönderileri veya açılış sayfaları aracılığıyla müşteri adayları oluşturmak daha mı iyidir? 

E-posta pazarlaması hala e-ticaret için çalışıyor mu? 

Dönüşüm huninizin her aşaması için ne tür içerik oluşturmalısınız? 

Instagram Shopping, satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak mı?

Bu soruların yanıtlarını bulmak bunaltıcı gelebilir, ancak tam da burada bir dijital pazarlama ajansı devreye giriyor.

Bir ajans, marka bilinirliğinizi artırmak, çevrimiçi itibarınızı yönetmek, nitelikli olası satışları artırmak ve e-ticaret satış hacminizi artırmak için doğru soruları yanıtlamanıza ve doğru çözümleri bulmanıza yardımcı olabilir.

Tanımlı: Dijital Pazarlama Ajansı

Bir dijital pazarlama ajansı, dijital pazarlama taktiklerinde uzmanlaşabilir veya tam hizmet veren bir dijital ajans olabilir. 

Tam hizmet veren bir dijital ajans, işletmenizi markalaştırmaktan, web sitenizi tasarlamaya ve arama motoru sonuçlarında daha yüksek sıralamalar için optimize etmekten sizin için eksiksiz bir dijital pazarlama stratejisi oluşturup uygulamaya kadar, genellikle çevrimiçi varlığınız için uçtan uca çözümler sunar.

Dijital pazarlama taktiklerine odaklanırsa, bir dijital pazarlama ajansının hizmetleri, genel bir stratejiden içerik pazarlamasına, e-posta pazarlamasına, sosyal medya reklamcılığına, tıklama başına ödeme (PPC) kampanyalarına, etkileyici pazarlamaya, halkla ilişkiler hizmetlerine ve daha pek çok şeye kadar her şeyi içerebilir. Daha.   

Neden Bir Dijital Pazarlama Ajansına İhtiyaç Duyarsınız? 

Aşağıdaki durumlarda pazarlama çabalarınızda size yardımcı olması için bir ajans tutmayı düşünebilirsiniz: 

 • Küçük bir çevrimiçi mağazayı hobi veya yan iş olarak işletiyorsunuz ve markanızı kendi başınıza tanıtmaya ve büyütmeye vaktiniz yok.
 • Bir e-ticaret web sitesine yeni başladınız ve dijital pazarlamaya nereden başlayacağınızdan veya onu nasıl uygulayacağınızdan tam olarak emin değilsiniz.
 • Yerleşik bir küçük işletme işletiyorsunuz ancak pazarlama hizmetlerini bir şirket içi pazarlamacıyı işe almaktansa bir ajansa yaptırmayı daha uygun maliyetli buluyorsunuz.
 • İşletmeniz hızla büyüyor ve pazarlama çabalarınızı nasıl ölçeklendireceğinizi öğrenmek için dijital pazarlama uzmanlarına danışmanız gerekiyor.

Bir ajans kiralamayı seçerseniz, tercihlerinize, iş türünüze ve sektörünüze bağlı olarak yerel veya küresel bir ajans seçebilirsiniz.

Bir Dijital Pazarlama Ajansı Markanızı Büyütmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bir dijital pazarlama ajansının uzmanları, ekibinizle çalışmaya başladıklarında, çevrimiçi tanıtımınızın önemli noktalarında size yardımcı olabilir. 

Bir ajansla işbirliği yaparak elde edebileceğiniz en önemli avantajlara bir göz atalım.

1. Dijital pazarlama stratejinizi oluşturmak ve yürütmek. 

Uygun bir strateji olmadan, pazarlama çabalarınız başarısız olabilir ve sizi somut sonuçlardan mahrum bırakabilir.

Bir ajans, bir strateji oluşturmak için pazar ve izleyici araştırması yapmak, müşteri kişiliklerinizi oluşturmak, alıcı yolculuklarını haritalamak ve en iyi sonuçları almak için markanızı ne zaman, nerede ve nasıl pazarlayacağına dikkatlice karar vermek için kaynaklarını kullanabilir. 

Bir strateji belirledikten sonra, hem kısa hem de uzun vadeli hedeflere ulaşmak için eyleme geçirilebilir adımlar içeren   net bir pazarlama planı oluşturmanıza yardımcı olması için bir ajansla işbirliği yapabilirsiniz .

2. Markanızı önemli mesaj ifadeleriyle konumlandırmak.

Markanızı doğru şekilde konumlandırmazsanız, ideal müşterilerinizin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi bulamama veya tekliflerinizle karıştırılma olasılığı yüksektir. 

Anahtar marka konumlandırma ifadeleri, kısa ve etkili bir slogan, net, özlü ve fayda odaklı değer önermesi, işinizi tek bir cümleyle açıklamanıza yardımcı olabilecek sözde asansör konuşması, vizyon ve misyon ifadeleriniz, markanızın seslendirme tarzını içerebilir. rehber ve daha fazlası.

Bu mesajlar ve yönergeler, hedef kitlenizle net bir şekilde konuşmanıza, doğru mesajı iletmenize ve müşterilerinizle en başından etkileşim kurmanıza yardımcı olabilir.    

3. Çevrimiçi itibarınızı yönetme.

İtibarınız, e-ticaret işinizin en önemli varlığı olabilir. Yalnızca sadık müşterilerinizi elde tutmanıza yardımcı olduğu için değil, aynı zamanda markanızla internette karşılaşan yeni müşteri sayısını da önemli ölçüde etkileyebileceği için. 

İtibarınızı yönetmenize yardımcı olmak için bir dijital pazarlama ajansı, şirket profilinizi yayınlamak için ilgili çevrimiçi işletme dizinlerini ve derecelendirme platformlarını bulabilir ve daha fazla müşteri yorumu, daha iyi ürün derecelendirmesi kazanmanıza ve daha nitelikli müşteri adayları çekmenize yardımcı olabilir. 

4. Sizin için doğru pazarlama kanallarını seçmek.

Çok kanallı pazarlama popüler bir çözüm olsa da bu, her zaman her kanalda bulunmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için kanallarınızı akıllıca seçmelisiniz ve bir pazarlama ajansı tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir. 

E-ticaret işiniz için doğru kanalı seçmek, şu senaryolardan biri anlamına gelebilir:

 • Mütevazı miktarda el yapımı ürünler satıyorsanız, yalnızca Instagram promosyonlarına ihtiyacınız olabilir.
 • Büyüyen bir çevrimiçi giyim mağazası işletiyorsanız, Facebook ve Instagram reklamları ve bir e-posta bülteni ile birlikte bir Google Ads kampanyası başlatabilirsiniz.
 • Bir B2B işletmeniz varsa ve büyük şirketlerdeki karar vericileri hedeflemek istiyorsanız, güvenilirliğinizi ve otoritenizi güçlendirmek için uzmanlar tarafından yazılan LinkedIn kampanyaları ve içerikleri ile en iyi yatırım getirisini (ROI) elde edebilirsiniz.    

Hangi platformlarda aktif olunacağına karar vermenin en basit yolu, ideal müşterilerinizin çevrim içi zamanlarının çoğunu nerede geçirdiklerini, ayrıca içeriği nasıl tükettiklerini, ne tür içerikleri tercih ettiklerini, çevrim içi alışveriş davranışlarını neyin etkilediğini bilmektir. satın almaya ve diğer çevrimiçi davranışlara karar verirler.

5. Tüm kampanyalarınızı oluşturmak, yürütmek ve raporlamak.

Pazarlama kanallarınızı seçtikten sonra, bir ajans kampanyalarınızı araştırma, oluşturma, test etme, ölçme ve düzenleme konusunda size yardımcı olabilir.

Bir dijital pazarlama ajansının sunabileceği hizmetler, web siteniz için metin yazarlığı, açılış sayfaları, ürün açıklamaları, satış sayfaları ve daha fazlasını içerebilir. Ya da blog gönderileri, örnek olay incelemeleri, teknik incelemeler ve diğer uzun biçimli içerikleri yazmanın yanı sıra etkisini ölçmek.

Ayrıca bir ajans, tasarımcıların sosyal medya kampanyalarınız için özel illüstrasyonlar oluşturmasını sağlayabilir, tüm tanıtım YouTube videolarınızın profesyonel ve markaya uygun görünmesini sağlamak için bir video prodüksiyon ekibiyle çalışabilir veya bir podcast başlatmanıza ve takipçilerinizi artırmanıza yardımcı olabilir.     

6. Daha iyi iş sonuçları için web sitenizi optimize edin. 

Promosyon banner’larınız, arama motoru reklamlarınız, sosyal pazarlama kampanyalarınız, e-postalarınız, özel teklifleriniz ve indirimlerinizin tümü işletmenizin web sitesine yönlendirilebilir. Bu yüzden web sitenizin hızlı, güvenilir ve işlevsel olduğundan emin olmalısınız. 

Web sitenizin performansını iyileştirmek için, markanız için özel web sitesi stratejileri oluşturmak ve ziyaretçi katılımını artırmanıza ve web sitenizin ziyaretçilerini harekete geçmeye teşvik etmenize yardımcı olmak için tam hizmet veren bir dijital ajans edinebilirsiniz.

Web sitenizi optimize etmek, arama motoru sonuçlarındaki görünürlüğünüzü ve sıralamanızı artırmanıza yardımcı olacak SEO denetimi, bağlantı oluşturma kampanyaları ve ayrıntılı analiz raporlarını içerebilir.

Ayrıca, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve dönüşüm oranlarınızı artırmak için web sitenizin gezinme menüsünü basitleştirmek, harekete geçirici mesaj (CTA) düğmelerini stratejik olarak konumlandırmak, kolaylaştırılmış bir ödeme süreci oluşturmak, güvenli ödeme seçeneklerini uygulamak ve daha fazlası anlamına gelebilir.  

E-Ticaret İşletmeniz İçin Doğru Dijital Ajansı Nasıl Seçersiniz?

Bir ajansın işletmeniz için uygun olup olmadığına karar vermek için:

 • Markanızla yankı uyandıran e-ticaret projeleri olup olmadığını görmek için ajansın portföyüne göz atın.
 • Ajansın web sitesinde önceki müşterilerin referanslarına göz atın.
 • Çıkış yapmak güvenilir derecelendirme platformlarında müşteri derecelendirmeleri ve müşteri incelemeleri .
 • Bir ajansın konumuna veya tipik proje fiyatlarına göre karar verin. 

Tabii ki kararınız aynı zamanda pazarlama ihtiyaçlarınıza, tercihlerinize ve bir ajansa yaptırmak istediğiniz hizmetlerin kapsamına da bağlı olacaktır.

Çözüm

İster bir e-ticaret işine yeni başlıyor olun, ister başarılı bir çevrimiçi mağaza işletiyor olun ve daha fazla müşteri çekmek istiyor olun, bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmak verimli bir hareket olabilir. 

Bir dijital pazarlama ajansının uzmanları size çeşitli hizmetlerde yardımcı olabilir. Bir sonraki ürün lansmanınız için bir e-posta dizisi yazmak kadar basit veya genel dijital pazarlama stratejinizi belgelemek ve yürütmek kadar kapsamlı olabilir. 

Her iki durumda da bir ajans, daha fazla trafik çekmenize, müşteri adayları oluşturmanıza ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olmak için ekibinizin bir uzantısı olabilir.

(Kaynak – https://www.bigcommerce.com)

Leave A Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *